Omegas Reader (i jego warianty) to alternatywny program do konfiguracji sterowników LR Omegas oraz holenderskich Eurogas i tzw. "zablokowanych" Omegasów dla Opli. Program współpracuje wyłącznie ze sterownikami 3-4cyl. LRE#184/194 oraz 5-8cyl. LRE#188/198 a także z LR EVO (w ograniczonym zakresie dla FW 10.50 i niższego). Nie współpracuje ze sterownikami tzw. zintegrowanymi z ECU samochodu, czyli z LC02 i LC03. Szczegóły w instrukcji programu.

Instrukcje do programu:
- instrukcja obsługi programu Omegas Reader: INSTRUKCJA v1.11 - aktualizacja 28.09.2019
- pуководство по программе Omegas Reader: руководство Omegas Reader - версия 1.11 - 11.02.2020


Programy udostępniane są w dwóch wersjach:
- odpłatna pełna wersja licencjonowana, zarejestrowana i przypisana do jednego komputera.
- nieodpłatna wersja demonstracyjna dla przetestowania możliwości programu: programy Omegas Reader - DEMO

Omegas Reader, Opel Omegas Reader, Eurogas Reader: v.0.7.5.19 - aktualizacja 16.06.2021
Omegas EVO Reader: v.0.7.4.15
Aktualne pełne wersje programów można pobierać z linków przesłanych w PW.
W celu uzyskania licencji i pełnej wersji programu należy:
a) uruchomić program do generowania kluczy rejestracyjnych SIDGEN na komputerze, na którym będzie używany program Omegas Reader (lub jego inne warianty)
b) wybrać z listy odpowiedni program do zarejestrowania i wprowadzić nazwę/nick użytkownika, adres email oraz nazwę komputera (opcjonalnie).
c) po wprowadzeniu danych kliknąć na przycisk "Generuj klucz".
d) wygenerowany plik *.zip przesłać w prywatnej wiadomości na forum omegas-reader.fmcx.pl do użytkownika cubik2k
e) w odpowiedzi zostanie wysłana wiadomość z danymi do płatności a po dokonaniu wpłaty kolejna wiadomość z plikiem licencyjnym i linkiem do pełnej wersji programu.

Nazwa/nick służą do identyfikacji, dla kogo program jest rejestrowany. Adres email posłuży do ewentualnej korespondencji i odesłania klucza licencyjnego programu, nazwa komputera dla ułatwienia użytkownikowi identyfikacji na jaki komputer jest dana licencja.


UWAGA:
W instalacjach, w których jest zamontowany dodatkowy czujnik podciśnienia (np. PS-01), należy zweryfikować podłączenie masy czujnika do masy zasilania sterownika (powinno być: pin 53 dla LRE#184/194 i pin 51 dla LRE#188/198).
Poprawka ta została uwzględniona w aktualizacji instrukcji w opisie podłączenia zewnętrznego czujnika MAP.

Wersje testowe programów nie są już udostępniane i nie jest możliwe uzyskanie do nich klucza rejestracyjnego (wersje testowe to 0.6.x.x i niższe).

Wymagania dla programu

Opisy, instrukcje, informacje o nowych wersjach.
ODPOWIEDZ
cubik2k
Administrator
Posty: 301
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 17:18
Lokalizacja: Mielec
Auto: Skoda Fabia II
Sterownik: TECH 324 OBD
Wtryskiwacze: Dragon Silver
Dysze: 2.2
Pojemność: 1400
Moc: 86
Kod silnika: CGGB
Rok produkcji: 2013

Wymagania dla programu

Post autor: cubik2k » sobota 23 gru 2017, 17:02

SYSTEM WINDOWS XP, 7, 8/9.1, 10 32 i 64 bit
Program do poprawnej pracy wymaga konta użytkownika z pełnym dostępem na poziomie administratora. Czasem ochrona antywirusowa również może zablokować plik programu i trzeba wtedy dodać go do wyjątków. Spowodowane to jest właśnie potrzebą pełnego dostępu z uprawnieniami administratora na koncie użytkownika, a także tym, że program przy uruchomieniu łączy się z serwerem w celu odczytu changeloga i sprawdzenia aktualizacji.


POMIAR PODCIŚNIENIA KOLEKTORA - MAP:
Do pracy z programem Omegas Reader niezbędny jest pomiar podciśnienia kolektora podłączony do sterownika gazu.
Pomiar podciśnienia można wziąć albo z istniejącego czujnika podciśnienia, jeżeli silnik jest wyposażony w taki pomiar, albo można zastosować dodatkowy czujnik podciśnienia, zamontowany na identycznej zasadzie jak w STAGu, LPG-TECHu, KME itp. instalacjach.

Opis podłączenia zewnętrznego czujnika podciśnienia jest w tym temacie:
viewtopic.php?f=6&t=4

Gdy silnik jest wyposażony w pomiar podciśnienia, to jest to prostsza sprawa i polega na podłączeniu odpowiedniego kabla sygnałowego (trzeba "ukraść" sygnał z czujnika) do odpowiedniego pinu na sterowniku.

W każdym przypadku trzeba później skalibrować czujnik MAP w Omegasie metodą tradycyjną wg instrukcji Omegasa a potem ręcznie dopracować parametry w Omegas Readerze na podstawie obserwacji pomiarów podciśnienia na biegu jałowym i przy maksymalnym otwarciu przepustnicy (ciśn. atmosferyczne lub ma boost w przypadku turbo).


ROZDZIELCZOŚĆ MONITORA:
Minimalna rozdzielczość monitora: 1024x600
Zalecana co najmniej: 1280x800 lub 1366x768


REJESTRACJA:
Program występuje w wersji darmowego demo, dla zapoznania się znim i jego możliwościami oraz w wersji licencjonowanej dożywotnio.
Pełna rejestrowana wersja programu jest przypisana do jednego komputera i na innym nie będzie działać. Celem rejestracji pełnej wersji należy użyć programu SIDGEN na komputerze używanym do diagnostyki i wygenerować plik rejestracyjny, kótry należy przesłać do mnie na tym forum w wiadomości prywatnej. W odpowiedzi odeślę dalsze instrukcje.
Uzyskany plik licencyjny będzie poprawny tylko dla komputera i systemu, na którym został plik rejestracyjny. Na innym komputerze oraz po przeinstalowaniu systemu, nie będzie działać i trzeba wysłać dane ponownie.


AKTUALIZACJE:
Aktualizacje dostępne są tylko po zarejestrowaniu programu.
Pojawiają się nieregularnie, z uwagi na to, że pracuję nad tym projektem hobbystycznie. W związku z tym może zdarzyć się przerwa trwająca nawet kilka-kilkanaście tygodni, zależy od tego na ile starcza mi czasu na prace nad programem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość