Wymagania dla programu

Opisy, instrukcje, informacje o nowych wersjach.
ODPOWIEDZ
cubik2k
Administrator
Posty: 334
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 17:18
Lokalizacja: Mielec
A car: Skoda Fabia II
LPG ECU: TECH 324 OBD
Injectors: Dragon Silver
Nozzles: 2.2
Engine volume: 1400
Horse power: 86
Engine code: CGGB
Production date: 2013

Wymagania dla programu

Post autor: cubik2k » sobota 23 gru 2017, 17:02

SYSTEM WINDOWS XP, 7, 8/9.1, 10 32 i 64 bit
Program do poprawnej pracy wymaga konta użytkownika z pełnym dostępem na poziomie administratora. Czasem ochrona antywirusowa również może zablokować plik programu i trzeba wtedy dodać go do wyjątków. Spowodowane to jest właśnie potrzebą pełnego dostępu z uprawnieniami administratora na koncie użytkownika, a także tym, że program przy uruchomieniu łączy się z serwerem w celu odczytu changeloga i sprawdzenia aktualizacji.


POMIAR PODCIŚNIENIA KOLEKTORA - MAP:
Do pracy z programem Omegas Reader niezbędny jest pomiar podciśnienia kolektora podłączony do sterownika gazu.
Pomiar podciśnienia można wziąć albo z istniejącego czujnika podciśnienia, jeżeli silnik jest wyposażony w taki pomiar, albo można zastosować dodatkowy czujnik podciśnienia, zamontowany na identycznej zasadzie jak w STAGu, LPG-TECHu, KME itp. instalacjach.

Opis podłączenia zewnętrznego czujnika podciśnienia jest w tym temacie:
viewtopic.php?f=6&t=4

Gdy silnik jest wyposażony w pomiar podciśnienia, to jest to prostsza sprawa i polega na podłączeniu odpowiedniego kabla sygnałowego (trzeba "ukraść" sygnał z czujnika) do odpowiedniego pinu na sterowniku.

W każdym przypadku trzeba później skalibrować czujnik MAP w Omegasie metodą tradycyjną wg instrukcji Omegasa a potem ręcznie dopracować parametry w Omegas Readerze na podstawie obserwacji pomiarów podciśnienia na biegu jałowym i przy maksymalnym otwarciu przepustnicy (ciśn. atmosferyczne lub ma boost w przypadku turbo).


ROZDZIELCZOŚĆ MONITORA:
Minimalna rozdzielczość monitora: 1024x600
Zalecana co najmniej: 1280x800 lub 1366x768


REJESTRACJA:
Program występuje w wersji darmowego demo, dla zapoznania się znim i jego możliwościami oraz w wersji licencjonowanej dożywotnio.
Pełna rejestrowana wersja programu jest przypisana do jednego komputera i na innym nie będzie działać. Celem rejestracji pełnej wersji należy użyć programu SIDGEN na komputerze używanym do diagnostyki i wygenerować plik rejestracyjny, kótry należy przesłać do mnie na tym forum w wiadomości prywatnej. W odpowiedzi odeślę dalsze instrukcje.
Uzyskany plik licencyjny będzie poprawny tylko dla komputera i systemu, na którym został plik rejestracyjny. Na innym komputerze oraz po przeinstalowaniu systemu, nie będzie działać i trzeba wysłać dane ponownie.


AKTUALIZACJE:
Aktualizacje dostępne są tylko po zarejestrowaniu programu.
Pojawiają się nieregularnie, z uwagi na to, że pracuję nad tym projektem hobbystycznie. W związku z tym może zdarzyć się przerwa trwająca nawet kilka-kilkanaście tygodni, zależy od tego na ile starcza mi czasu na prace nad programem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość