Omegas Reader (i jego warianty) to alternatywny program do konfiguracji sterowników LR Omegas oraz holenderskich Eurogas i tzw. "zablokowanych" Omegasów dla Opli. Program współpracuje wyłącznie ze sterownikami 3-4cyl. LRE#184/194 oraz 5-8cyl. LRE#188/198 a także z LR EVO (w ograniczonym zakresie dla FW 10.50 i niższego). Nie współpracuje ze sterownikami tzw. zintegrowanymi z ECU samochodu, czyli z LC02 i LC03. Szczegóły w instrukcji programu.

Instrukcje do programu:
- instrukcja obsługi programu Omegas Reader: INSTRUKCJA v1.11 - aktualizacja 28.09.2019
- pуководство по программе Omegas Reader: руководство Omegas Reader - версия 1.11 - 11.02.2020

Programy udostępniane są w dwóch wersjach:
- nieodpłatna wersja demonstracyjna dla przetestowania możliwości programu: programy Omegas Reader - DEMO
- odpłatna pełna wersja licencjonowana, zarejestrowana i przypisana do jednego komputera.

W celu uzyskania licencji i pełnej wersji programu należy:
a) uruchomić program do generowania kluczy rejestracyjnych SIDGEN na komputerze, na którym będzie używany program Omegas Reader (lub jego inne warianty)
b) wybrać z listy odpowiedni program do zarejestrowania i wprowadzić nazwę/nick użytkownika, adres email oraz nazwę komputera (opcjonalnie).
c) po wprowadzeniu danych kliknąć na przycisk "Generuj klucz".
d) wygenerowany plik *.zip przesłać w prywatnej wiadomości na forum omegas-reader.fmcx.pl do użytkownika cubik2k
e) w odpowiedzi zostanie wysłana wiadomość z danymi do płatności a po dokonaniu wpłaty kolejna wiadomość z plikiem licencyjnym i linkiem do pełnej wersji programu.

Nazwa/nick służą do identyfikacji, dla kogo program jest rejestrowany. Adres email posłuży do ewentualnej korespondencji i odesłania klucza licencyjnego programu, nazwa komputera dla ułatwienia użytkownikowi identyfikacji na jaki komputer jest dana licencja.

UWAGA:
W instalacjach, w których jest zamontowany dodatkowy czujnik podciśnienia (np. PS-01), należy zweryfikować podłączenie masy czujnika do masy zasilania sterownika (powinno być: pin 53 dla LRE#184/194 i pin 51 dla LRE#188/198).
Poprawka ta została uwzględniona w aktualizacji instrukcji w opisie podłączenia zewnętrznego czujnika MAP.

Wersje testowe programów nie są już udostępniane i nie jest możliwe uzyskanie do nich klucza rejestracyjnego (wersje testowe to 0.6.x.x i niższe).

Uwagi, problemy i pomysły dotyczące programu

Opisy, instrukcje, informacje o nowych wersjach.
cubik2k
Administrator
Auto: Skoda Fabia II
Sterownik: TECH 324 OBD
Wtryskiwacze: Dragon Silver
Dysze: 2.2
Pojemność: 1400
Moc: 86
Kod silnika: CGGB
Rok produkcji: 2013

Re: Uwagi, problemy i pomysły dotyczące programu

Post autor: cubik2k » piątek 02 lut 2018, 13:45

Trzeba zarejestrować program, wysyłając mini formularz złoszeniowy z poziomu programu. Email i nazwa użytkownika. Na emaila wyślę kody rejestracyjne. Trzeba na odpowiedź poczekac, bo są generowane i odsyłane ręcznie.

maras78
Auto: Vectra c
Sterownik: omegas
Wtryskiwacze: barracuda 130
Dysze: brak
Pojemność: 1998
Kod silnika: Z20NET

Post autor: maras78 » wtorek 03 kwie 2018, 10:36

Witam na forum. Myślałem o dodaniu wyboru gotowych ustawień pod konkretne wtryskiwacze. Może wypiszemy jak mają być wysterowane konkretne wtryskiwacze? Barracuda 115/130 AC-W02, yeti, yeti+, keihn itd.

maras78

Post autor: maras78 » piątek 22 cze 2018, 15:38

Przyszedł mi do głowy jeszcze pomysł. Dało by się zrobić konfiguracje wskazań poziomu gazu? Jak pamiętam w AG Zenit miałem możliwość ustawiania sobie suwakiem wskazania poziomu.

cubik2k
Administrator

Post autor: cubik2k » piątek 22 cze 2018, 16:31

Tego niestety nie da się zrobić, tzn. nie mam możliwości, z uwagi na brak instalacji, aby móc to zbadać i testować.
Co do wyboru gotowych ustawień wtryskiwaczy, tego narazie nie będę wprowadzał do programu.

maras78

Post autor: maras78 » środa 04 lip 2018, 22:16

Jestem po wymianie wielozaworu i mam inne wskazania poziomu jak na poprzednim stąd ten pomysł. Ale myśle, że wystarczy lekka regulacja czujnika. A istnieje gdzieś fajna z tabelka z rozpiską parametrów pod różne wtryskiwacze?

cubik2k
Administrator

Post autor: cubik2k » środa 04 lip 2018, 23:02

Taką rozpiskę mam na swoim kompie lub w głowie ;), nie jest raczej do publikowania, dlatego nie ma tych gotowych ustawień w programie, przynajmniej narazie.

Tej opcji z poziomem w butli niestety nie ogarnę, a wiem, że przydałoby się. Nie mam jak tego przetestować. Ale coś mi w głowie świta, jak będę miał więcej czasu to przynajmniej spróbuję to zrobić.
Napisz, jaki masz czujnik jako poziom gazu i od takiego zacznę coś działać. Albo prześlij mi aktualną konfigurację.

Awatar użytkownika
przemek_i
Auto: Skoda OCTAVIA 1.6 MPi
Sterownik: OMEGAS
Wtryskiwacze: AC W02
Dysze: 2,5mm
Pojemność: 1600
Moc: 102
Kod silnika: BSE

Post autor: przemek_i » poniedziałek 09 lip 2018, 23:03

Taka funkcjonalność w programie to byłoby coś. Teraz wiem mniej więcej ile dana kropeczka wskazuje z dokładnością ok 20km.

Axee
Auto: Skoda Rapid
Sterownik: Omegas LRE194
Wtryskiwacze: 3x MED
Dysze: std 3,5mm
Pojemność: 1198
Moc: 75
Kod silnika: CGPC
Rok produkcji: 2014

Post autor: Axee » wtorek 07 sie 2018, 12:11

Witam. Mozna by zmienic klawisz opcji wielkosci ekranu na bistabilny, a nie znikajacy, oraz dodac zapamietanie jego opcji ("ustaw rozmiar 1024x768") w pliku .ini. Pozdrawiam Ax!

cubik2k
Administrator

Post autor: cubik2k » czwartek 09 sie 2018, 11:46

W obecnej serii programu nie jest możliwe ustawienie klawisza rozmiaru okna na bistabilny, bo wymagałoby to mocnej przebudowy kodu programu. Ale sprawdzę jakie są możliwości zapamiętywania ustawień rozmiaru okna, bo wydaje mi się to wykonalne, dam znać.

egon12
Auto: Honda Accord Tourer VIII
Sterownik: LR Omegas 616467000
Wtryskiwacze: Barracuda 130NL/MIN
Pojemność: 2000
Moc: 156 KM (39 KM/cyl)
Kod silnika: R20A3
Rok produkcji: 2008

Post autor: egon12 » środa 27 lut 2019, 11:34

Hej,
Tyczy się najnowszych wer programu.
Jazda testowa po autokalibracji.
Zakładka Tabela B+G i ilość pkt: w % - kasowana jest wartość % dopiero po tym jak "wjedziemy" w dany obszar Low - High obrotów zbierając wartości pracy na LPG. Elegancko :) można by to zrobić przy zapisywaniu/zatwierdzaniu map do sterownika.
/e12

ODPOWIEDZ